Prawda jest zawsze naga i czesto boli!
Joe Chal
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Blog2012.02.20 11:22

Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"!

 

Bardzo wierzylem w racje tamtego systemu i ludzi, ktorzy te racje glosili.

 
"Uklad Warszawski"
 

Jest wielu bylych zolnierzy zawodowych LWP a potem WP – uczciwie sluzacych i pracujacych w wierze, ze czynili cos dobrego dla wlasnego narodu.

Ale jest tez wielu, ktorzy chwala sie swoimi zaslugami w wojsku, orderami, gwiazdkami a nawet generalskimi szlifami.

 

 

Mowia o sobie tak jakby to oni zaangazowani w “Ukladzie Warszawskim” stali na strazy swiatowego demokratycznego pokoju i szczescia ludzi. - Ale o jakiej demokracji i o szczesciu dla kogo? - Tego nie precyzuja.

                 

 

Ja chyba jako jedyny, ktory rozpoczal sluzbe w latach 60-siatych z przekonania, ze droga jaka wybralem byla sluszna, sprzeciwiajac sie pogladom mojego ojca, ktory mial inne zdanie na ten temat ale byl dumnym, ze jego syn znajduje sie wsrod “elity” bo naprawde kadra zawodowa byla uwazana przez wiekszosc spoleczenstwa wlasnie za taka.

 

Bardzo wierzylem w racje tamtego systemu i ludzi, ktorzy te racje glosili.

 

Ale juz po pierwszych tygodniach sluzby zawodowej zaczalem miec watpliwosci?

 

Wtedy to wlasnie czesto zagladalem do nielegalnej lektury i zaczalem skladac ukladanke w calosc i za zadne skarby ten rubik gloszony przez Gomulke, Gerka czy Jaruzelskiego nie chcial sie ulozyc w logiczna calosc.

 

Nie chce opisywac szykan jakie zastosowano w stosunku do mojej osoby tylko dlatego, ze zaczalem poznawac prawde, ktora byla powodem mojego odejscie z wojska w 77 roku.

 

Ale za nim do tego doszlo w ostatnich dwu czy trzych latach aby dosluzyc wymagany czasookres przeniesiono mnie z jednostki rakietowej do skladnicy uzbrojenia.

 

Dopiero tam zrozumialem cale to oszustwo obronne Ukladu Warszawskiego i sile PRL-u, kiedy mialem mozliwosc wgladu w dokumenty pokazujace stan zabezpieczenie i zaopatrzenie JW w naszym LWP:

-         amunicji bojowej byl totalny brak w Jednostkach Wojskowych /zapas nienaruszalny - to okolo jeden magazynek na trzech zolnierzy, ale byly JW OTK gdzie nie bylo wcale amunicji, byly przypadki, ze wartownicy mieli puste magazynki / np w najwiekszych magazynach na Ksiezych Gorach pod Grudziadzem zapasy nie wystarczylyby na oddanie “salwy honorowej”. Zdarzaly sie przypadki, ze zaplanowane strzelanie nie odbywalo sie z powodu braku amunicji.

Natomiast nie bylo problemow z zaopatrzeniem w amunicje milicji i wieziennictwa:

-         granaty! Czy ktokolwiek ze sluzacych w wojsku widzial granat bojowy F-1 albo RG-42 /pomijam plansze/ bo takie powinny byc na uzbrojeniu LWP a kto  rzucal bojowymi granatami? / ja bylem tym szczesliwcem raz jeden i na cwiczeniach w ostatnim roku Szkoly wojskowej rzucilem takim granatem F-1 ale bez materialu wybuchowego a sam granat mial wywiercona dziure aby mozna go bylo uzyc ponownie,

-         pociski artyleryjskie to najczesciej Hydrostaty czyli ladunek wybuchowy i wiadro wody do lufy, /bardzo male zabezpieczenie na jednostkach plywajacych/

-         glowice do rakiet taktycznych byly w jednostkach radzieckich stacjonujacych na terytorium Polski/ rakiety ziemia-ziemia czy ziemia-powietrze byly uzbrojone w ladunki o wiele slabszej sile razenia niz przewidywane dla tej kategorii rakiet;

-         glowic do rakiet operacyjno-taktycznych 8K11 tzw R-170 a potem 8K14 tzw R-300 nie bylo wcale na terenie Polski – podobno byly gdzies w jednostkach radzieckich pod Nowogardem i na wybrzezu ale tylko z ladunkiem konwencjonalnym? / rakiety 8K11 o mniejszym zasiegu byly potajemnie sprzedawane na Bliski Wschod aby nie mogly doleciec z Iraku do Izraela, ale irakijczycy je przecinali i robili wstawki, wiec Scudy dolatywaly do Jeruzalem ale w glowicach zamiast “chociazby trotylu”.byl zwykly beton.

 

ZSRR specjalnie trzymal nasza Armie “na gaciach” bez zadnej sily bojowej, poniewaz nie ufal polakom, no i na czele Polskiej Armii stal ich czlowiek.

 

Wiekszosc polskich “ambitnych” a niekoniecznie patriototycznych oficerow, ktora chciala szybko awansowac byla wysylana i konczyla ASG /Akademie Sztabu Generalnego/ w dwu osrodkach ZSRR ale w czasie wolnym dla “kultury” organizowano im wieczorki zapoznawcze w czasie ktorych polscy oficerowie zapoznawali “sliczne rosjanki” specjalnie podstawione agentki KGB i w ten sposob zostawaly one ich zonami /dokumenty wyjazdu do Polski byly juz gotowe/.

 

Nazwisko pozostawalo po mezu a akcent? – malo to w Bialymstoku tak mowi?

 

Gen Jaruzelski nie powinien stanac przed sadem za Stan Wojenny, on powinien bezwarunkowo stanac przed Trybunalem Stanu – jako ZDRAJCA za pozostawienie naszej Ojczyzny na pastwe losu przez tyle lat.

                               

 

      

 
 

 

         BEZBRONNA BYLA NASZA OJCZYZNA

    A TYLE ODGRAZALISMY SIE IMPERIALISTOM!!!

Joe Chal - autor

 

 
3764 odsłony  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Układ Warszawski, Gomulka, Gierek, Trybunał Stanu, KGB, ASG.
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
w.red, 2012.02.20 o 11:54
Siermiężna to była rzeczywistość tak w wojsku jak i w "cywilu". Jednak nie da się ukryć, że ci którzy się już zdecydowali zostać "na zawodowego", jak i ci którzy uczyli się w szkołach wojskowych. W większości kierowali się ideą (i to bynajmniej nie komunistyczną). Tak jak Pan pisze wierzyli że robią coś pozytywnego dla Polski.
Z pewnością byli tam też ludzie mający wiedzę w co się tak na prawdę gra i usiłujący odnieść z tego osobiste profity. Ale jak sądzę większość była innego autoramentu.
A to jak traktowali nas "ludzie radzieccy" wcale nie dziwi gdy się zda sprawę z tego jak traktowali oni własnych żołnierzy (a i nas także w armii Berlinga). Mięso armatnie i nic więcej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Joe Chal, 2012.02.20 o 13:28
Bede wklejal tylko kilka nazwisk ale naprawde byla ich cala armia:

Stanisław Antos
W l. 1964 - 1968 - dowódca 12 DZmech w Szczecinie. W l. 1968-71 szef ztabu POW Jedna z czołowych postaci wydarzeń grudnia 1970 w Gdańsku i w Gdyni, gdzie dowodził jednostkami POW działającym przeciw robotnikom na Wybrzeżu.
Od 1974 - I zastępca Głównego Inspektora Szkolenia Bojowego MON. W l. 1973 – 1978 - zastępca przewodniczącego Komitetu Redakcyjnego Przeglądu Wojsk Lądowych. Generał dywizji z 1973 r. W l. 1978 - 1986 - zastępca szefa sztabu Zjednoczonych Sił Zbrojnych Państ Stron Układu Warszawskiego. Po powrocie do kraju główny specjalista w Sztabie Generalnym WP. W 1986 przeniesiony w stan spoczynku. Osiadł w Warszawie, gdzie zmarł. Pochowany na Cmentarzu Powązkowskim (IIIB-4)

Żona Rosjanka, syn Włodzimierz Antos (1956-1994) literat, dziennikarz, jedna z czołowych postaci środowiska gejowskiego w Polsce
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
w.red, 2012.02.20 o 14:10
Faktycznie, "rodzynek" nawet w takim towarzystwie. Niestety byli i "lepsi" :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Joe Chal, 2012.02.21 o 00:11
"Gen. Czesław Waryszak – D-ca Warszawskiego Okregu Wojskowego
We wrześniu 1939 zgłosił się na ochotnika do wojska, lecz nie otrzymał przydziału. Od 1940 służył w Armii Radzieckiej.
Jesienią 1944 został skierowany na kurs dowódców do Akademii Wojskowej im. Michaiła Frunzego w Moskwie, który ukończył w maju 1945."

Prawdziwy geniusz - Akademie w Moskwie konczyl w ciagu 6-ciu miesiecy!

Link: +pl.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Joe Chal, 2012.02.21 o 00:29
"Gen. Eugeniusz Molczyk - 15 stycznia 1964 roku został dowódcą ŚOW, V-ce Minister Obrony Narodowej.
W 1981 wszedł w skład Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON), która administrowała krajem w okresie stanu wojennego."

Nigdy nie siedzial na lawie oskarzonych za Stan Wojenny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"!   
Mozets, 2012.10.27 o 13:20
E.Molczyk. Jego grób na Powązkach jest opatrzony Krzyżem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.20 o 14:18
Joe Chal. Przedewsztstkim witam serdecznie na naszym portalu i życze powodzenia.
O ile pamiętam to nie tylko syn mówił, że amunicji mamy na dzien strzelania. Ludowe czy nie Ludowe Wojsko, przecież tam podstawą byli nasi synowie, a czapka parchata. Dzisiaj to chyba kadry Polskiej nie ma wcale, same żydostwo. No i jak wiemy rozbroili nas nawet z tego co było. Mysle, ze dlatego zlikwidowali Wojsko Polskie, generałów wymordowali, aby nie zaklucac rozbiorów Polski. Taki śmieć jak paligłup mówi wprost - musicie pozbyć się POLSKOŚCI. Dla folksdojcza Polskość to nie normalność. Na gostka zwanego sikorskim- musimy sie pozbyc Śląska. To wszystko powinno byc rozstrzelane. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2012.02.20 o 18:54
Witam Pana u nas, taki mały, polski kawałek podłogi.

Można potańczyć z przytupem a potem znowu do stołu i trzeba główkować.
Jak tu zrobić, żeby było trochę lepiej.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Joe Chal, 2012.02.25 o 10:24
Zawsze jest na poczatek maly kawalek ale moze on urosnac.
A w jaki sposob?
Tutaj przede wszystkim ciekawymi publikacjami, wpisami, komentarzami.
Ale to jest jeszcze malo bo najwazniejsza sprawa bloga sa blogerzy a scisle mowiac "blogerska brac"
Jestem przekonanym, ze ten blog ma potencjal i bede od czasu do czasu pisal tutaj rozne ciekawostki jak rowniez bede zachecal innych uczciwych do wspierania Nas wszystkich swoim pisaniem.
Zycze Naj, Naj, Naj!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Jacek, 2012.02.21 o 07:00
Dżo, bez nzawisk. Zamkną okienko.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"! 
Joe Chal, 2012.02.25 o 00:24
Ograniczam sie tylko do kilku.
Pozdrawiam
Joe Chal
PS;/ Zreszta wielu jest na wikipedii
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"!   
uleczka, 2012.02.29 o 06:08
Ja tam wielbicielka Jaruzelskiego nie bylam, nie jestem, ale z bolem serca musze przyznac, ze w porownaniu do obecnych kapci, zlodziei do tego rowniez sprzedawczykow, zdrajcow - slowem watah, to przy nich Jaruzelski wychodzi mi na meza opatrznosciowego, niky nie wychala sie z zadaniem okupu w kwocie 65 mld, dolcow. Uczciwie trzeba przyznac, ze za jego rzadow kraj nie byl rogzrabiony, m ielsimy banki i zaklady pracy, nie bylo bezrobocia, nikt w smieciach nie szukal suchej skorki chleba, slowem bylo jeszcze eldorado. Obecnie to co zostalo nasze NARODOWE? Chyba tylko - nedza i ulice, bo kamienice roszczeniowcy zagrabia. W kontekscie tego skoku na nasze narodowe dobra, to czasami mysle, ze szkoda ze za szyjke aktywu solidarnosciowego - nie zlapal.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal - "LWP - prawda boli i jest zwykle naga"!   
Marek Mozets, 2013.11.24 o 15:14
Znaczy się - UNI już nie rzondzom??? Ci wszyscy co rządzili PRL dzisiaj chodzą do caritasu na zupki i mieszkają w klitkach komunalnych. To chyba tłumaczy nam uleczka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło