Prawda jest zawsze naga i czesto boli!
Joe Chal
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2016.07.29 19:56

Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną!

 
 
W poniedziałek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył UE, że nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych w ramach porozumienia polegającego na ponownym przyjęciu wszystkich syryjskich uchodźców na drugą stronę Morza Egejskiego. ( Dla wyjaśnienia podam, że wszyscy uchodźcy a jest lub było ich kilka milionów przybyli do Grecji z Turcji).
 
W poniedziałek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył UE, że nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych w ramach porozumienia polegającego na ponownym przyjęciu wszystkich syryjskich uchodźców na drugą stronę Morza Egejskiego. ( Dla wyjaśnienia podam, że wszyscy uchodźcy a jest lub było ich kilka milionów przybyli do Grecji z Turcji). W marcu Ankara i Bruksela podpisały kontrowersyjną umowę, w której Turcja zgodziła się na przyjęcie syryjskich imigrantów znajdujących się na Bałkanach (Grecja), w zamian za określone w tym porozumieniu korzyści polityczne i finansowe. (Jak mi wiadomo jest to kwota nie mniejsza niż 4 mld euro - 3 mld euro gotówki i ponad 1 mld pomocy gospodarczo-politycznej nie wliczając kosztów bezwizowego poruszania się Turków w Europie). Transakcja obejmuje miliardy euro pomocy gospodarczej oraz ruchu bezwizowego dla Turków w Europie, ale więzy zostały napięte przez masowe represje Erdogana po nieudanym zamachu stanu w tym miesiącu. Prezydent powiedział, że UE obiecała $ 3 mld euro (gotówki), ale jak do tej pory wypłacono tylko około 1 czy 2 mln euro. "Europejskie rządy i cała UE są nieuczciwe i pozbawione honoru", powiedział Erdogan w wywiadzie transmitowanym wczoraj przez główne stacje TV w kilku krajach europejskich. "Trzy miliony Syryjczyków i Irakijczyków przebywa obecnie w Turcji," powiedział. "Unia Europejska nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań w tej sprawie". Erdogan szacuje, że uchodźcy których wielu uciekło przed niszczycielską pięcioletnią wojną domową z sąsiadującej Syrii, będzie kosztowało Turcję nie mniej niż 12 mld euro. Unia Europejska podpisała umowę z Turcją, która miała za zadanie zahamować ogromny wielomilionowy napływ imigrantów, którzy przekroczają granicę UE (tylko w 2015 roku przybyło na Bałkany około 2 mln imigrantów). „W zeszłym miesiącu w Brukseli otworzył się nowy rozdział wielkich nadziei dla Turcji a negocjacje w sprawie członkostwa w UE po obietnicach utknęły w martwym punkcie”, powiedział prezydent Turcji. W wyniku niezadowolenia społecznego Turków, represji Erdogana w stosunku do Kurdów i innych mniejszości narodowych dokonano puczu wojskowego i nieudanego przejęcia władzy w dniu 15 lipca tego roku, który zakończył się aresztowaniem więcej niż 13 tys osób. Niemcy w przeszłości również przyczynili się do podgrzania już i tak napiętej sytuacji w Turcji poprzez parlamentarne ośmieszanie w Bundestagu prezydenta Turcji Erdogana. Prezydent powtórzył swoje wezwanie do przywrócenia kary śmierci dla konspiratorów. Jak twierdzi prezydent „Problem ten powstał i został spowodowany przez UE. Ludzie chcą przywrócenia kary śmierci"!. "My jako rząd musimy słuchać, co ludzie mówią," dodał. Turcja zniosła karę śmierci w 2004 roku jako jeden z wymogów w dążeniu do członkostwa w UE. Dodatkowy link http://www.politico.eu/article/recep-tayyip-erdogan-calls-on-eu-to-deliver-cash-visa-free-travel-migration-deal-turkey/ 
 
W artykule tym wykorzystano informacje zawarte w internetowych środkach masowego przekazu jak i ze źródeł własnych. 

 
2439 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Turcja, UE, Joe Chal.
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Piotr Świtecki, 2016.07.29 o 21:24
Czyli Turcja odwraca się od gnijącej Europy.
Chyba dożyliśmy "ciekawych czasów" :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Joe Chal, 2016.07.31 o 08:15
Za zamachem stanu w Turcji stoja: Niemcy i USA. W tej chwili ogolna liczba aresztowanych siega prawie 20 tys. Jest to zbyt duza liczba aby mozna myslec o zakonczeniu napietej sytuacji w tym kraju.

Pozdrawiam
Joe Chal
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Piotr Świtecki, 2016.07.31 o 10:17
Czy mógłby Pan wyjaśnić, na jakiej podstawie wysuwa Pan takie twierdzenie? Bo rouzmiem z niego, że to, co się dzieje w Turcji jest tym państwom na rękę - a mnie się wcale nie wydaje, by tak było.
Z góry dziękuję za wyjasnienia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Joe Chal, 2016.07.31 o 19:35
Wczesniej pisalem na te tematy na niepoprawni.pl Osmieszanie prezydenta Turcji i pokazywanie jego jako zboczenca doprowadzalo go do bialej goraczki. Turcja zablokowala na swoim terytorium baze niemiecka. USA odmowilo Turcji pomocy w opanowaniu kryzysowej sytuacji w czasie zamachu jak i po.
Vice szef sztabu US Army (byly dowodca NATO) gen Campbell bezposrednio zaangazowany w nieudany przewrot w Turcji;link ponizej:

+www.rt.com

Kilka moich linkow.

+niepoprawni.pl

+niepoprawni.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Joe Chal: - Turcja żąda od UE wypłacenia należności zgodnie z umową migracyjną! 
Piotr Świtecki, 2016.07.31 o 21:29
Ruska propaganda (RT)... Jeszcze chyba te kraje tak nisko nie upadły, by je było stać tylko na taki "przewrót".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło